یکشنبه ۳ آذرماه ۱۳۸۷ شنبه

بیانیه‌ی دبیرخانه‌ی سومین دوره‌ی «جایزه‌ی ادبی روزی‌روزگاری»

سومین دوره‌ی «جایزه‌ی ادبی روزی‌روزگاری» با تقدیر از ابراهیم حقیقی و رضا قیصریه


دبیرخانه‌ی «جایزه‌ی ادبی روزی‌روزگاری» از ۵۰۱ عنوان رمان و مجموعه داستان ایرانی که براساس آمار «خانه‌ی کتاب» از آغاز سال ۱۳۸۷ تاکنون منتشر شده، ۵۴ عنوان را درخور ورود به مرحله‌ی داوری جایزه تشخیص داد و با امید به این‌که روند جدیدی که از لحاظ صدور مجوز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شده، تعداد این عنوان‌ها را تا پایان سال چندین برابر کند، سومین دوره‌ی «جایزه‌ی ادبی روزی‌روزگاری» کار خود را در بررسی بهترین تولیدهای ادبی سال ۱۳۸۷ آغاز کرد.

سومین دوره‌ی «جایزه‌ی ادبی روزی‌روزگاری» امسال در شش رشته برگزار می‌شود:


۱– بهترین رمان ایرانی نشر یافته در ایران در سال ۱۳۸۷،

۲- بهترین مجموعه داستان ایرانی نشر یافته در ایران در سال ۱۳۸۷،

۳- بهترین اثر داستانی غیر ایرانی نشر یافته در ایران در سال ۱۳۸۷ که نویسنده‌ی آن در قید حیات باشد،

۴- بهترین متن ادبیات نمایشی ایرانی که در سال ۱۳۸۷ در ایران منتشر شده یا بر صحنه رفته باشد،

۵- بهترین عکس مشوق کتابخوانی،

۶- بهترین عکس برداشت از یک اثر ادبی (شامل داستان کوتاه، رمان یا ادبیات نمایشی ایرانی یا غیرایرانی).


ناشران و نویسندگانی که علاقه‌مند به شرکت در جایزه‌اند، می‌توانند کتاب‌های منتشرشده‌ی خود را به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۱۶۵- ۱۵۸۱۵ ارسال دارند.

علاقه‌مندان به شرکت در بخش‌های دوگانه‌ی عکس نیز می‌توانند عکس‌های خود را هم به صورت چاپی به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۱۶۵- ۱۵۸۱۵ و هم به صورت فایل الکترونیکی به نشانی mkashigar@yahoo.com تا حداکثر ۱۵ اسفند ۱۳۸۷ ارسال کنند.

همچنین «جایزه‌ی ادبی روزی‌روزگاری» در این دوره از رضا قیصریه به‌عنوان رمان‌نویس و مترجم ادبیات داستانی و از ابراهیم حقیقی به‌عنوان بنیان‌گذار طراحی مدرن روی جلد کتاب ایران تجلیل خواهد کرد.

یادآور می‌شود داوران این جایزه، امیر احمدی‌آریان، فرشته احمدی، امیر‌حسین خورشیدفر، شهلا زرلکی، ارسلان فصیحی و لادن نیکنام خواهند بود.

همچنین اعضای کمیته‌ی فنی اثر داستانی غیر ایرانی، اسدالله امرایی، مهستی بحرینی، فروغ پوریاوری، سهیل سمی، مهدی غبرایی و سمیه نوروزی خواهند بود.

اعضای کمیته فنی ادبیات نمایشی و عکس نیز متعاقباً اعلام خواهند شد.